ברוכים הבאים, אורח

רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד 943 צפיות

רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד לפני 8 שנים, 5 חודשים #79216

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בימים האחרונים מתנגן לי בראש השיר החדש של אברהם פריד עם מילותיו של ר' מאיר הלוי מאפטא זצ"ל, בעל ה'אור לשמים': "רבון העולמים ידעתי, כי הנני בידך לבד כחומר ביד היוצר. ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות וכל יושבי תבל יעמדו למיני להושיעני ולתמוך נפשי, מבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה".

הרעיון עצמו אין בו חידוש. לא נכתב כאן שום דבר שלא נכתב אלפי פעמים בוריאציות שונות בכל ספר חסידות או מוסר, וכמובן גם קודם לכן בגמרא, בסידור, במחזור ובכל מקום אפשרי. אז אולי הפעם זה הניגון שיש בו משהו שתופס אותי, או שאולי זה המילים שבהם נכתב הרעיון, הם אלו שגורמים לזה להיות יותר אישי ומדבר אליי. לא יודע מה בדיוק, אבל העובדה היא שגם דבר ששמעתי אלפי פעמים, יכול עדיין להיות חידוש כאשר הוא עובר שינוי קטן.

הפעם הקודמת שהרעיון הפשוט הזה "תפס" אותי, היה כאשר הגעתי להחלמה ונאמר לי שלצורך כך אני צריך לשחרר את הנסיון שלי לשלוט בתוצאות, ובמקום זה להשאיר את הכל בידי אלוקים. המילים שבהם הרעיון הזה נאמר אז היו הצעד השלישי "החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים", והתפילה שבאה עם הצעד הזה ומתחילה במילים "אלי, אני מעמיד עצמי לרשותך, לבנות עימי ולעשות עימי ככל שתחפוץ". כמעט שאין הבדל משמעותי בין "אני מעמיד עצמי לרשותך" לבין "הנני בידך לבד". אותו רעיון, מילים אחרות.

ולמרות זאת, הצעד השלישי עורר אצלי התנגדות פנימית שאני משער שלא התעוררה אצל רוב מוחלט מאלו שאוהבים את השיר החדש של אברהם פריד ואפילו מפזמים אותו בדביקות. כאשר אמרו לי שאני צריך "למסור את חיי ורצוני להשגחת אלוקים", זה לא התקבל אצלי בטבעיות כפי שהדברים כביכול התקבלו אצלי כאשר אמרתי בתפילה "על חיינו המסורים בידיך", וזאת למרות שכאן מדובר לא רק באותו רעיון אלא כמעט באותן מילים ממש! למה את השיר אני מאמץ בלי בעיה, אבל כשזה בעולם של ההחלמה אני לא מוכן לכך, ומקבל את זה בסוף ממש רק בלית ברירה, ורק כאשר אני יודע שאם לא אעשה את זה - לא אוכל להחלים מההתמכרות לתאווה?

האמת, ייתכן שאני שונה וכל אחד חווה את הדברים אחרת, אבל אני חושב שבמקרה הספיצפי שלי, השוני היה לא במסר ולא במילים אלא ברצינות שלהם. שיר זה דבר יפה, ומילות התפילה יכולות להיות מאוד נוגעות ללב ומרגשות, אבל עלון הדרכה שמגיע עם תרופה אני קורא בהרבה יותר רצינות, ולוקח את הדברים הרבה יותר כפשוטם. למלמל בתפילה "על חיינו המסורים בידיך" זה לא בעיה עבורי, אבל כאשר אני קורא את זה כהדרכה לגבי הפעולות שאני צריך לבצע כדי להחלים - אני צריך להתייחס לזה בהרבה יותר רצינות.

ואולי עכשיו אני סוגר מעגל, כשאני יכול להתייחס למילים של השיר הכובש הזה ברצינות הראויה, אותה רצינות שהיה ללא ספק למי שכתב אותו.

להאזנה לשיר: www.kikar.co.il/184314.html
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד לפני 8 שנים, 5 חודשים #79222

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על הדברים.
יש משהו עבורי באיחוי בין העולמות והמושגים, שעוזר להפנמתם. מקווה שהדברים כך גם אצלך...
אני גם כן מוצא את עצמי לעתים קרובות ממלמל דברים שאני לא מתכוון אליהם - 'סליחה' כשאני למעשה מתכוון לסלק רגשות אשמה אך לא לשנות גישה, 'חסר אונים' כשאני ממשיך להיאחז בדימוי עצמי של מחלים ולא לשנות גישה, 'עושה צעדים' כשאני למעשה לא עושה שום דבר שמצוי בליבת הצעדים אלא מתמקד במעטפת.
הנטייה הזו לא קשורה דווקא לדתיות שלי, אלא לעובדה שאני, כמכור, מתקשה להתמיד באופן יציב ושורשי בדברים רבים, בייחוד באלה שמחברים אותי למציאות (בפורנו אין לי בעיה להתמקד שעות, כידוע...).

מתפלל לכנות, ולנכונות להתחבר אל אבי שבשמיים ובארץ, 'באשר אני שם'.
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד לפני 8 שנים, 5 חודשים #79236

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אין ספק שאתה צודק. הבעיה היא לא בדת אלא בי. אבל באופן מעשי, הבעיה בדרך כלל יותר רחבה בדברים שאנחנו עושים מגיל אפס והפכו להיות חלק מהחיים, לעומת דברים חדשים.

מזכיר לי איך התלהבתי לקרוא תהלים עם תרגום באנגלית. המילים אותן מילים בדיוק, אבל שם זה היה חדש...

למרבה הצער, גם הצעדים וההחלמה יכולים להיהפך ל"מצות אנשים מלומדה". אין לאף אחד חיסיון נגד זה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד לפני 8 שנים, 4 חודשים #80074

תודה רבה על הפוסט הנפלא.

כשהשיר הזה הגיע תחת ידי שמעתי עוד פעם ועוד פעם.

ואח"כ קיבלתי רינגטון של השיר הזה, והוא מתנגן לי בפלאפון בשביל "שעון מעורר" "תזכורות" ועוד, ואני מאד מאד מתחבר לכל מילה ומילה בשיר.

עוד יום אחד נקי לכולנו
רצונך ה' ייעשה ולא רצוני

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 4 חודשים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: רבון העולמים, ידעתי כי הנני בידך לבד לפני 8 שנים, 4 חודשים #80167

כאחד שהיה נתלה בימי מחלתו הפעילה על שירים כאלו טרנדיים. החלמה קיבלתי ריאקציה מכל השירים הדתיים והטרנדיים כמו 'ואפי' בהסתרה'.

השיר הזה ממש היה לי טוב איתו כי זה מילים של תוכנית. כששמעתי פעם ראשונה חשבתי שהמילים של אברהם פריד עד שמישהו אמר לי שזה מהרבי מאפטא.

מרגש. ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות... מבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה ותשועה

מתפלל לזכור את זה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן