ברוכים הבאים, אורח

נראה לי שעליתי שלב בחיים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נראה לי שעליתי שלב בחיים 904 צפיות

נראה לי שעליתי שלב בחיים לפני 7 שנים, 1 חודש #100153

• קשה לי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 29 ימים
  • חבר קבוע

קודם כל אקדים שמה שאני הולך לכתוב עכשיו הינו סוג של חשבון נפש אישי שאני משתף איתכם על מנת לקבל חוות דעת אמיתיות בונות ועוזרות
דבר שני אולי חלק מהדברים פה יישמעו מוזר כגון פצצות אז אני יסביר שחוץ מהמחלה של התאווה יש לי גם עוד תופעה שנקראת פירומן (אדם שמכור לאש וכל מה שנלווה) אז אני מדבר פה על אש לא פגיעה באף אדם חלילה ולא מעשי טרור 
פשוט אכתוב את הדברים ואשמח לקבל תגובה ממכם שתתן לי כיוון תודה.

תחביבים-

צמחים-לתכנן סדר מסויים בחלק של הגינה שבו אתה תעשה גינת תבלין

מטוסים-לקבוע לך זמן בכל שבוע להטסת המטוס ולהנאה

זיקוקים- לא אפרט אך נגדיר זאת התעסקות באש

נגרות-עשה זאת בעצמך

אפשר לומר בגדול שדיכאתי או שנאבד לי החשק על כמה מהתחביבים לדוגמא שהייתי קטן אהבתי מאוד מטוסים כיום אני בכלל לא נמשך יותר מדי למטוסים יש לי מטוס קטן שאני מטיס אותו לפעמים וזה מספיק לי וגם את זה אני ממצה גם אותו הדבר על מכוניות על שלט וכל מה שקשור לשלט רחוק אני פחות מתחבר נכון זה כיף אבל התבגרתי זה דורש השקעה זה דורש כסף וזה דורש זמן וגם אני לא ממש נהנה מזה כבר כמו פעם בקטנה בעיקר שזה דורש תמיד עוד כסף להשקיע מסקנות מה שיש יש ואני לא הולך להשקיע עודד שקל וגם זהה הולך לאט לאט ללכת בקרוב מאוד.

זיקוקים – אפשר לומר שפרשתי וחזרתי איזה 3 פעמים זה הדבר הכי כיף שיכולתי לעשות זה מגניב מאוד מקשר בין אנשים והמון מורכבות יש בעניין אך אני התבגרתי אני פחות עושה טרור בעיקר כי זה מסוכן לא חוקי ועולה המון כסף פה ושם אני נהנה להכין איזה משהו שעובד ונהנה איתו אבל אז אני נזכר שאני כבר בן 20 ומה אני מתעסק בשטויות האלה במקום להתעסק בחיים האמיתיים תקופת הילדות עברה אבל כנראה שעדיין משהו מושך אותי לכיוון האש אבל פחות אני מרגיש שזה דועך ואיני כל כך מתלהב בעיקר שמה זה יעזור לי וגם זה דורש הרבה עבודה מה שכן לעבוד בזה בתור עבודה לא מפריע לי אך זה יקרה רק בגיל 21 בינתיים מסקנות אני לא משקיע יותר שקל נוסף בזיקוקים מה שיש יש וגם זה הולך להיעלם בקרוב מאוד

צמחים- דווקא זה תחום שהתפתח לאחרונה הוא משלב בין היצירתיות לבין התבוננות על הבריאה אני מאוד נהנה לגדל צמחים זה נותן הרגשת סיפוק ומעקב תוצרת חקלאית מובחרת שאני בעצמי גידלתי המון טכניקה יש מאחורי זה שיטות גידול תוספים להגדלת תבואה וכו' כמו כן זה מראה לי כמה הבריאה שהקב''ה ברא מורכבת כל צמח וצמח איך הוא מתפתח ממש נס ומחדיר לי אמונה מהתבוננות על הבריאה נכון זה לא ממש יעזור אם אגדל קילו מלפפון או עגבניות והדבר לוקח המון זמן השקעה מקום וכסף ולפעמים אני שואל למה לי לעשות זאת אבל עדיין איכשהו זה תחביב חדש שהיתפתח אצלי והוא ממלא את המקום של שאר התחביבים שכבר די מיציתי מה שטוב שזה שקט וזה נותן לי רוגע זה לא ישנה כלום אבל זה תעסוקה נחמדה שלא מפריעה לאף אחד

נגרות יצירה ועשה זאת בעצמך- כל חיי הייתי אוהב להיות שונה להמציא דברים חדשים לקחת פרויקטים תכננתי דברים היו מיזמים שעבדתי עליהם 4-5 שנים והשקעתי את כל מחשבתי והמון כסף ולא יצא מהם כלום  עד שלבסוף כבר אמרתי מה זה ייתן לי אבל בכל מקרה יש דברים שעשיתי ובניתי ומאוד הייתי מרוצה אני אוהב לעבוד עם ידיים היום כבר כל הגאגטים וכל הטכניקות של כל מיני דברים כבר לא כלכך מדברים אלי אני העפתי את השולחן עבודה צמצמתי את הכלי עבודה שהיו לי וגם פחות אני מתעסק רק אם יש משהו לתקן או לבנות משהו ולמכור אותו אז אחר כך גם אני מרגיש כזה נו מה עשית את כל הלכלוך והבאלגן הזה בשביל  מה? תסביר לי בדיוק

חשבתי לקחת את זה בתור עסק לקנות כלי עבודה לייצר רהיטים מיוחדים וכו' אך נראה לי שהדבר אינו כדאי הן מבחינה כספית מקום לכלוך רעש והשקעה של זמן וכח מיותר

למסקנה כללית אני מרגיש שהתבגרתי עזבתי את כל מה שהיה עושה לי טוב פעם והתקדמת הלאה שום דבר כבר לא מדבר אלי וזה הרגשה די מוזרה לאחד שהיה מחפש שכל דבר ידבר אליו היום אני כבר בן 20 ואני מסתכל על חיי אחורנית ואני אומר וואו עברתי חתיכת דרך כמה קשיים כמה עזיבה של מסגרות הקרבה נפשית קושי ומאמץ ובסוף אני כאן היום מה לקחתי איתי?

הרבה חוויות הרבה לימודים הרבה התנסות והרבה כוונה אל האמת עזבתי הרבה מן השקר שהיה דבוק בי וחברתי אל האמת אל התורה הקדושה

כבר היום מה דיבר אלי פעם לא מדבר אלי היום תחביבים השתנו ואף נעלמו עשיתי סדר רציני מיינתי דברים והעפתי הרגשתי שעליתי שלב עליתי ליגה איני מתעסק עוד בצעצועים של תינוקות היום מעניין אותי התבוננות מהבריאה להנות מהדברים הקטנים והטובים שיש לחיים להציע לחיות חיים תקניים ולהיות אדם טוב שלומד תורה ומחובר לבורא עולם נכון לפעמים יש הרגשה של חוסר אני חייב לצאת לנשום אויר להתפרק כמו שאומרים בין אם זה במטוסים בין אם זה בפצצות בין אם זה בצמחים בדברים לא חוקיים שדווקא נותנים הרבה אקשן אבל אם אדע לקחת את הצרכים האלו ולנתב אותם לדרך התורה השמיים הם הגבול אוכל להיות אדם מושלם שנהנה מכל מה שיש לחיים להציע

כמו כן הידע לא נעלם תמיד אהיה לי אותו אך בגלל שעליתי בגיל כיום אני מחפש שנוי בחיים דרך שונה אני מחפש יותר התחייבות עבודה לימודים כמובן של תורה הנפש שלי ממש צמאה לתורה

בקיצור היום אני בן 20 חלק מהתחביבים עדיין אצלי בארון אני חושב שאאלץ למוכרם עקב אי שימוש ועקב עליית דרגה בחיים

עוד דבר שהיני חושב עליו אם אין תחביבים ואין תשלומים ואין התחייבות מה מונע ממני ללכת וללמוד תורה בכולל האם בכלל אני בנוי לזה?
או מה אני בעצם מחפש בחיים האם כל מה שנשאר לי בחיים אבד?
מה אני מחפש מעצמי מי אני באמת והאם מה שעשיתי שזרקתי את התחביבים נכון?
אם לא אז מה אני יגיד אני כבר בן 20 וזה כבר לא ממש מושך אותי או שכן אבל ממש קצת אבל עליי להתבגר

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 1 חודש על ידי קשה לי1.

תגובה: נראה לי שעליתי שלב בחיים לפני 7 שנים, 1 חודש #100332

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה

תודה על השיתוף! הוקסמתי מהכנות. 
ה' יהיה איתך ידידי 

את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

תגובה: נראה לי שעליתי שלב בחיים לפני 7 שנים, 1 חודש #100335

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה על השיתוף חבר. 
אני יוכל להגיד לך כשהייתי ילד מאוד מאוד אהבתי אש תמיד התעסקתי בזה זה מאוד מאוד ״הדליק״ אותי.
היום כבר אין לי את זה (למעט אי אלו הבלחות פה ושם) אבל מה שכן ברור לי שהרבה מהדברים שהייתי אוהב לעשות הפסקתי. 
ההתתמכרות שלי גרמה לי להיות סוג של בן אדם אחר ממה שהייתי בעבר/ממה שאני יכול להיות כיום. 
זה כולל בתוכו הרבה דברים: פחות זמן פחות שלווה פחות עניין במשהו שהוא לא ״מדליק״ ומספק. זה ממש גזל ממני את החיים הפשוטים השלווים. אני כבר לא יוכל לשבת ולקרוא עיתון כי אתה בשעה מקבל מיליון וואצאפים על כל דבר שקורה. 
״דור המיקרוגל״ איך אמרו פה? הכל כשר פרווה מזונות.
ואני עובד על זה לחזור לשם. להיות במקום שאני יכול להיות 10 דקות בלי פלאפון ולא להשתגע. כי אני רוצה לחיות טוב יותר בריא יותר רגוע יותר נוכח ושלוו יותר. 
ואני מבקש מאלוקים שיעזור לי להגיע לשם. 
רק להיום. 
מקווה שלא בילבלתי אותך. לי הכל קשור וברור לי שהכל קשור. 

מצורף לינק שהיה במייל היומי ועזר לי להבין איך אני חיי היום ולאיפה אני יכול לשאוף.
אוהבים.
gye.vids.io/videos/709ad9b01e1fe6c4f8/millennial-question

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 1 חודש על ידי גיימס.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן